Aktualnie jesteś na: STRONA GLÓWNA » COLLAGEN SPORT

Collagen Sport – nowy lepszy sposób na regeneracje.

Zacznijmy od początku. Czym jest trening?

Trening to proces poddawania organizmu stopniowo rosnącym obciążeniom. Wysiłek fizyczny powoduje uszkadzanie mięśni a dokładniej włókien kolagenowych. Te włókna regenerują się mocniejsze, tak by mogły sprostać większym obciążeniom” Nie dostarczanie  białka powoduje uszkadzanie mięśni, i spowolnienie ich regeneracji. Uszkodzenie włókien kolagenowych przejawia się bólem mięśni i zakwasy.

Zakwasy w medycynie sportowej to nazwa uszkodzeń tkanki mięśniowej wynikających z nadmiernego obciążenia poprzez wysiłek. Najczęściej zakwasy wynikają z mikrourazów tzw. płytki "Z" włókien mięśniowych.

Źródło Wikipedia


Collagen Sport
to żel zawierający naturalny kolagen, przeznaczony do stosowania na skórę. Jest czynny biologicznie w przedziale temperatur od 5 do 23C. Po nałożeniu na skórę pod wpływem jej temperatury (36.6C) cząsteczka kolagenu rozpada się na aminokwasy i peptydy. Jako małe molekuły łatwo wnikają w głąb skóry ułatwiając jej regenerację jak też stymulują procesy odbudowy tkanek.

Ważne!
Collagen Sport zabezpieczany jest przez nas termoizolacyjnym opakowaniem. Nie wolno przechowywać kolagenu bez naszego ochronnego opakowania w pomieszczeniach gdzie temperatura jest wyższa niż 23 stopnie. Zalecane jest przechowywanie kolagenu w lodówce po to, by zachował swoje właściwości.

Białko kolagenowe w preparacie Collagen Sport uzyskiwane jest z białka rybiego (tołpygi). Ryby nie posiadają systemu immunologicznego, dlatego Collagen Sport nie wywołuje alergii.

Collagen Sport to zaawansowany produkt naturalny. Dzięki temu jest ardzo skuteczny i można go bezpiecznie stosować.

Na co mi pomoże Collagen Sport?

Po 20 roku życia, ludzkie organizm zaczyna produkować coraz mniej kolagenu. W późniejszym okresie niedobór kolagenu powoduje, coraz większy problem z regeneracją, mniejsza wytrzymałość organizmu, wiotczenie skóry. Większość tych problemów dotyka również sportowców wyczynowych. Collagen Sport powstał by pomóc nam z tym walczyć.

Regeneracja po treningu
Stymuluje organizm do produkcji białka przez co uszkodzone podczas wysiłku fizycznego włókna kolagenowe szybciej się regenerują. Zalecenie: stosować przed i po wysiłku szczególnie na partie mięśni, które poddane są największym obciążeniom.

Stawy
Powierzchnia stawowa zbudowana jest z tkanki łącznej, ta tkanka powstaje z włókien kolagenowych dzięki temu jest elastyczna i odporna na urazy. Wraz ze wzrostem aktywności nasze stawy są narażone na większe urazy, co doprowadza do sytuacji w której nie są w stanie same się zregenerować. Collagen Sport przyśpiesza regeneracje stawów dzięki stymulowaniu organizmu do odbudowy tkanki chrzęstnej. Zalecenie: Warto stosować Collagen Sport profilaktycznie by wzmacniać stawy.

Odciski i odparzenia
Collagen Sport zdecydowanie przyśpiesza odbudowę tkanki łącznej. Zalecenie: Collagen Sport powinno stosować się na odparzenia jak najszybciej w miejscu otarć naskórka.

Rozstępy
Rozstępy spowodowane są niewystarczającą elastycznością skóry. Za elastyczność odpowiada białko kolagenowe. Collagen Sport stymulując organizm do produkcji białka kolagenowego poprawia wytrzymałość skóry. Profilaktycznie stosowany pozwoli uniknąć występowania rozstępów, a stosowany na istniejące spowoduje ich rozjaśnienie do koloru skóry.

Poza tym Collagen Sport:
- Przyśpiesza redukcję cellulitu
- poprawia nawilżenie i koloryt skóry
- ujędrnia i pielęgnuje ciało po utracie kilogramów
- zmniejsza opuchliznę i łagodzi ból

Zapraszamy do sklepu