Pierwsze miejsce dla Collage Max w konkursie produkt DlaZdrowia 2008 Brązowa pieczęć natury 2006 w kategorii najlepszy kosmetyk naturalny

Co to jest kolagen ?


Kolagen w organizmie człowieka jest powszechnie występującym białkiem strukturalnym. Występuje między innymi w skórze, kościach, ścięgnach, wątrobie, nerkach, sercu, płucach, rogówce oka, błonach, naczyniach włosowatych.

Kolagen ma właściwości „klejorodne”. Pełni funkcje podporowe, jest czynnikiem kontrolującym rozmieszczenie sił wewnętrznych i zewnętrznych działających na nasz organizm.

Kolagen podlega w organizmie ciągłej wymianie. „Zużyty” kolagen jest zastępowany przez nowy. Po 25 roku życia proces wymiany zostaje zachwiany. Organizm człowieka zaczyna tracić zdolność do odbudowy naturalnego kolagenu.


Budowa cząsteczki kolagenu Cząsteczki kolagenu w skórze

Zaburzenia wymiany kolagenu są najbardziej widoczne na skórze. Z biegiem lat traci ona swą jędrność i gładkość, staje się cieńsza, sucha i pojawiają się zmarszczki.


Wiek a ilość kolagenu w skórze

Braki kolagenu są także odczuwalne „wewnątrz” organizmu. Ubytek kolagenu przyczynia się do obniżenia funkcji życiowych narządów wewnętrznych, kości stają się kruche, a mięśnie wiotczeją.

Warto więc zacząć stosować preparat, który dostarcza skórze niezbędnych związków, poprawia wygląd skóry, odżywi ją i zregeneruje.

Na początku tego stulecia najlepsi naukowcy z Instytutu Chemii Uniwersytetu Gdańskiego, oraz Morskiego Instytutu Rybackiego w Gdyni, jako jedyni na świecie, uzyskali aktywny biologicznie kolagen z ryb słodkowodnych „na zimno”. Otwarta została droga do przywrócenia naszej skórze białka, którego niedobór powoduje jej starzenie.