Pierwsze miejsce dla Collage Max w konkursie produkt DlaZdrowia 2008 Brązowa pieczęć natury 2006 w kategorii najlepszy kosmetyk naturalny

Warto wiedzieć

W związku z coraz liczniejszą ofertą preparatów kolagenowych dostępnych w sprzedaży bezpośredniej, oraz profesjonalnej, postanowiliśmy zamieścić odpowiedzi na kilka najczęściej zadawanych nam przez naszych partnerów handlowych pytań.

Jeżeli masz podstawową wiedzę o działaniu kolagenu naturalnego, rozwiążemy wszelkie twoje wątpliwości odnośnie szczegółów.


 1. Nie każdy preparat kolagenowy jest naturalny

  O naturalności produktu świadczą świadectwa biodegradacji. Preparat biodegradalny rozkłada się w ponad 90 %. Jest to możliwe ponieważ kolagen naturalny jest produktem nie zawierającym jakichkolwiek barwników, aromatów i innych dodatków chemicznych, wszystkie składniki są pochodzenia naturalnego: zawiera czyste białka, wodę źródlaną i stabilizatory zgodne z wymogami UE. Dowodem naturalności produktu jest również jego określony termin ważności, który jest dość krótki w stosunku do naszpikowanych chemią kremów (które mają nawet do 6 lat ważności)

  Producent kolagenu naturalnego musi posiadać świadectwo biodegradacji


 2. Zawartość kolagenu w kolageniu

  Najskuteczniejszą miarą zawartości białka kolagenowego w kolagenie żelowym jest ilość hydroksyproliny w cm3. Żele Collagen Max® szczycą się udowodnioną zawartością 1,330 g/cm3. Podawanie zawartości kolagenu w procentach jest wielkim nieporozumieniem. Ewentualnie miarodajne wyniki daje porównanie zawartości kolagenu w masie suchej.


 3. Termin ważności żeli kolagenowych

  Kolagen naturalny jest aktywny przez około 1,5 roku od momentu wyprodukowania (!). Jeżeli preparat był przekazywany wielu pośrednikom, zanim trafił do Ciebie, jego termin przydatności jest krótszy. Jest to bardzo istotne ze względu na dużą wydajność preparatu.


 4. Kolagen stosowany w domu, a zabiegi kosmetyczne w gabinecie

  Kolagen naturalny daje dużo lepsze efekty jeśli jego stosowanie połączone jest z profesjonalnym zabiegiem kosmetycznym. Współpracujące z nami gabinety i centra odnowy otrzymują pełen opis zabiegów z wykorzystaniem kolagenu, (oczywiście bez dodatkowych kosztów). Natomiast dla potrzymania efektów kuracji kolagenowej bardzo ważne jest aby stosować preparat również w domu, codziennie.


 5. Dlaczego najlepszy kolagen jest właśnie z ryb?

  Dotychczas w światowej kosmetyce używany był jedynie kolagen pochodzenia zwierzęcego (wytapiany ze skór bydlęcych „na gorąco”). W wyniku epidemii BSE jest on systematycznie wycofywany. Jednak głównym tego powodem jest jego znikoma skuteczność. Występują również preparaty oparte o kolagen pochodzenia roślinnego. Trójmiejskim naukowcom, dzięki unikalnej ekstrakcji rybich skór z zastosowaniem filtracji poprzez fibroiny jedwabnika morwowego, udało się uzyskać produkt biologicznie aktywny w którym nie naruszono jego naturalnej struktury (superhelisy). Poza tym istotne jest, iż ryby nie posiadają systemu odpornościowego (immunologicznego). W praktyce oznacza to, że preparat nie podrażnia ani nie alergizuje, czyli jest hipoalergiczny. Może być stosowany do każdego rodzaju cery, także wrażliwej i skłonnej do alergii. Dodatkowo udowodniono, iż budowa białka rybiego jest zbliżona do budowy białka ludzkiego, stąd jego wysoka przyswajalność. Dzięki swoim właściwościom daje szansę na uzupełnienie w organizmie niedoborów naturalnego kolagenu. Zastosowanie kolagenu naturalnego Collagen Max® pobudza zdolność organizmu do obrony, ochrony i odbudowy.


 6. Skład preparatów (gęstość)

  Gęstość żelu kolagenowego zależy od zawartości białka (kolagenu) w preparacie. Oczywiście gęstość ulega zmianie wraz z temperaturą przechowywania. Im więcej białka kolagenowego w preparacie tym żel jest gęstszy.

 7. Wytrzymałość termiczna żeli kolagenowych

  Ze względu na swoją aktywną naturę kolagen żelowy musi być przechowywany w określonych warunkach termicznych. Jeżeli temperatura jest za niska, żel staje się zbyt gęsty. W przypadku ogrzania powyżej granicznej temperatury, preparat traci swoją aktywną strukturę i nadaje się jedynie do kąpieli kolagenowych lub płukanek na włosy. O wytrzymałości termicznej preparatu informują badania fizyko-chemiczne. Collagen Max® zachowuje stabilność w przedziale temperaturowym od +5 do +23 stopni Celsjusza.