Pierwsze miejsce dla Collage Max w konkursie produkt DlaZdrowia 2008 Brązowa pieczęć natury 2006 w kategorii najlepszy kosmetyk naturalny

W tym dziale publikujemy listę pytań zadawanych przez Naszych Klientów wraz z odpowiedziami udzielonymi przez ekspertów z AAG Collagen. Jeżeli masz wątpliwości związane z kolagenem - nie zwlekaj i zadaj pytanie !

Jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź na pytanie na swój adres e-mail, możesz podać go w formularzu. Nie jest to jednak wymagane.

Nie wszystkie pytania będą publikowane, prosimy zapoznać się z wcześniejszymi pytaniami, przed dodaniem nowego.

*

* - pole wymagane
Pytania i odpowiedzi:


Czy kolagen można stosować na twarz po zabiegu Cosmelan ? Jeśli tak to po jakim czasie ?

pytanie z dnia: 07-06-2010

Odpowiedź:

Po zabiegu Cosmelan stosuje się również krem Cosmelan 2. W czasie tej kuracji nie należy stosować żadnych preparatów wybielających ani złuszczających. Collagen Max® zawiera kwas mlekowy który ma właściwości złuszczające naskórka. Poza tym krem Cosmelan 2 zawiera retinol i kwasy, których nie powinno się stosować wraz z Collagenem Max®. Dla bezpieczeństwa więc nie powinno się stosować kolagenu w czasie tej kuracji.

Można natomiast stosować po skończonej kuracji w celu wzmocnienia produkcji naszego rodzimego kolagenu. Na pewno pomoże to w poprawieniu stanu skóry i utrzymaniu jej zdrowego kolorytu.Czy kolagen może być nanoszony na skórę głowy przy wykorzystaniu zabiegu jonoforezy. Jeśli tak, to jaki jego rodzaj?

pytanie z dnia: 05-05-2010

Odpowiedź:

Do pielęgnacji skóry głowy proponujemy zastosować Collagen Max® Natural. Collagen Max® może być naniesiony na skórę głowy po zabiegu jonoforezy. Dzięki swoim naturalnym składnikom odbuduje cebulki włosów i znacznie polepszy przepływ środków odżywczych, poprzez wzmocnienie ścianek naczyń krwionośnych.Czy można bezpośrednio zamawiać w Waszej firmie ?

Odpowiedź:

Istnieje taka możliwość. W związku z coraz większą liczbą pytań o zakup bezpośrednio od AAG informujemy, że na początku maja uruchomimy sklep internetowy. Obecnie przyjmujemy zamówienia telefonicznie pod numerem 58 555 73 32 oraz za pomocą e-maila: detal@aagcollagen.pl .Lekarz dermatolog stwierdził u mnie trądzik różowaty. Czy kolagen naturalny pomoże w leczeniu i czy można używać go bez konsultacji lekarskiej?

Odpowiedź:

Collagen Max® dzięki swojemu naturalnemu składowi jest produktem całkowicie bezpiecznym. Jego hypoalergiczność oraz właściwości kojąco-łagodzące zostały udowodnione poprzez szereg badań laboratoryjnych.

Kolagen, jako główne białko budulcowe jest jak najbardziej polecany przy wspomaganiu leczenia i łagodzenia skutków trądziku różowatego jak i młodzieńczego. Nawilża skórę od środka i nie powoduje jej wyschnięcia co w przypadku tego schorzenia jest bardzo potrzebne do leczenia jego objawów.

Konsultacja z lekarzem nie jest konieczna. Nalezy jednak pamietać, aby nie stosować kolagenu wraz z preparatami, które zawierają retinol, cynki, ceramidy, kwasy bądź witaminę C.Po jakim czasie są widoczne efekty używania kolagenu?

Odpowiedź:

Już po pierwszym użyciu odczuwalne są niektóre efekty stosowania preparatu, takie jak: poprawienie napięcia, odżywienie i lepszy poziom nawilżenia naskórka.

Dla osiągnięcia bardziej spektakularnych rezultatów (spłycenia zmarszczek, usunięcia przebarwień, zwalczenia trądziku) potrzebna będzie nieco dłuższa kuracja. W zależności od rodzaju skóry, intensywności występowania problemu i indywidualnego zapotrzebowania organizmu na białko kolagenowe, terapia może przynieść efekty po 8 do 12 tygodniach.

Przy łagodzeniu skutków oparzeń (np. słonecznych) lub gojeniu ran i zapobieganiu powstawania blizn, stosowanie Collagen Max® będzie konieczne przez około 4 do 8 tygodni.Czy po nałożeniu collagenu należy natychmiast posmarować się kremem, obojętnie jakim ?

Odpowiedź:

Najprostszy, możliwy do wykonania w warunkach domowych zabieg z kolagenem, ma następującą kolejność: na umytą, oczyszczoną i lekko wilgotną twarz nałożyć cienką warstwę kolagenu. Pozostawić na 15 minut, aby kolagen się wchłonął. Po tym czasie można preparat zmyć lub pozostawić na skórze i nałożyć na nią krem. Nie ma znaczenia jaki to rodzaj kremu, zależy to od osobistych upodobań. Jednak, gdy Collagen Max® pozostaje na skórze (nie zostaje zmyty), zalecamy używania kremów, które nie zawierają Retinolu i witaminy C. Jeżeli niewchłonięta ilość kolagenu zostanie usunięta ze skóry, można użyć dowolnego kremu.Dlaczego po nałożeniu preparat "wałkuje się", "łuszczy" na skórze ?

Odpowiedź:

Żel Collagen Max® wchłania się w kilka minut po nałożeniu na skórę. "Łuszczy" się ilość preparatu, której skóra nie była w stanie przyjąć. Powodem może być sbyt sucha skóra (nie cera!), należy nawilżyć (wodą) skórę przed nałożeniem preparatu. Możliwe też, że nałożona ilość Collagen Max® była zbyt duża. Należy pamiętać, że preparat jest bardzo wydajny.