Pierwsze miejsce dla Collage Max w konkursie produkt DlaZdrowia 2008 Brązowa pieczęć natury 2006 w kategorii najlepszy kosmetyk naturalny

Collagen Max® - zastosowania

KOLAGEN NA ZMARSZCZKI

PIERWSZE ZMARSZCZKI

Pierwsze zmarszczki mogą pojawić się pomiędzy 25 a 30 rokiem życia. Wywołane są poprzez często powtarzane grymasy twarzy i tworzą tzw. zmarszczki mimiczne. W tych latach życia zachwiana zostaje wymiana kolagenu w naszym organizmie.

Kolagen jest białkiem podporowym nadającym skórze sprężystość, elastyczność, jędrność oraz odpowiednie nawilżenie. Proces wymiany kolagenu w naszym organizmie zachodzi ciągle. Stare zużyte komórki są zastępowane poprzez nowe, świeżo wyprodukowane przez fibroblasty i chondrocyty. Proces ten jednak ulega po około 25 roku zachwianiu. Degradacja kolagenu (niezwykle ważnego białka, które podtrzymuje dobrą kondycję skóry) coraz znaczniej zaczyna przeważać nad jego syntezą. Jest to ściśle związane z naszym starzeniem się tak jak i mięśnie będą tracić siłę a kości ubożeć w wapń. Istnieje jednak możliwość aby pobudzić fibroblasty do intensywniejszej produkcji kolagenu. Dostarczając aktywne białko Collagen Max® można rozpocząć skuteczną walkę ze zmarszczkami.

Niszczenie kolagenu i włókien białkowych spowodowane jest również poprzez wolne rodniki i toksyny, które w dzisiejszym świecie atakują nas z różnych stron (promienie słoneczne, smog, zanieczyszczenia środowiska). Niedobór kolagenu powoduje zwiotczenie tkanek a w konsekwencji zmarszczki wokół oczu, ust, na szyi, worki pod oczami, podwójne podbródki itp.

KOLAGEN A ZAPOBIEGANIE POWSTAWANIU ZMARSZCZEK

Stosowanie aktywnego żelu kolagenowego w znacznym stopniu pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu w skórze. Jego skuteczność w walce ze zmarszczkami mogą potwierdzić nasze badania (badania aplikacyjne) .

Jako naturalny preparat Collagen Max® jest wolny od wszelkich konserwantów, aromatów czy barwników. Dzięki temu osoby uczulone na wiele spośród składników preparatów kosmetycznych mogą czuć się bezpiecznie. Nasz preparat jest hipoalergiczny. Z badaniami alergiczności produktu można zapoznać się TUTAJ. Jego skład stanowi praktycznie tylko aktywne biologicznie białko, woda, kwas mlekowy oraz stabilizatory. Nawet długotrwałe stosowanie kolagenu nie pociąga za sobą żadnych negatywnych skutków.

Wysuszona skóra jest bardzo podatna na powstanie zmarszczek. Potrzebuje wtedy intensywnego i długotrwałego nawilżenia. W Collagenie Max® włókna kolagenu tworzą lewoskrętną potrójną superhelisę. To właśnie ta struktura nadaje naszemu kolagenowi unikatowych właściwości przenikania skóry w głąb, regeneracji tkanek kolagenowych a także rewelacyjnego łączenia wody w skórze dla odpowiedniego, dogłębnego nawilżenia.

STOSOWANIE COLLAGENU MAX® NA ZMARSZCZKI

Najlepszym preparatem na zmarszczki jest taki który niweluje przyczyny ich powstawania. Nasz kolagen jest jednym z nielicznych na świecie transepidermalnych (przenikających do głębszych partii skóry) kosmetykiem. Dzięki temu może od wewnątrz nadać skórze elastyczności, jędrności oraz odpowiedniego nawilżenia.

Najlepsze właściwości w walce ze zmarszczkami posiada Collagen Max® Perfect. Można go stosować miejscowo (wokół oczy, ust itp.) lub na całą twarz i szyję. W domowych warunkach zalecamy stosowanie kolagenu co najmniej dwa razy dziennie na świeżo umytej skórze w celu lepszej wchłanialności oraz rozprowadzania. Zaleca się również lekko zwilżyć skórę wodą.