Pierwsze miejsce dla Collage Max w konkursie produkt DlaZdrowia 2008 Brązowa pieczęć natury 2006 w kategorii najlepszy kosmetyk naturalny

Collagen Max® - zastosowania

KOLAGEN NA CELLULIT

CELLULIT A NIEDOBÓR KOLAGENU

W procesie coraz słabszej wymiany kolagenu w organizmie, który rozpoczyna się już około 25 roku życia, tkanka łączna traci swoją elastyczność i jędrność. Powoduje to powstanie „pomarańczowej skórki” u kobiet i jest bardzo niewygodnym schorzeniem.

Wraz z utratą kolagenu poprawne wydalanie toksyn z komórek do układu limfatycznego zostaje zachwiane. Powoduje to odkładanie się toksyn w kieszonkach tłuszczowych co również jest przyczyną powstania cellulitu.

KOLAGENOWE LECZENIE CELLULITU

Collagen Max® dzięki swoim unikalnym właściwościom uzupełnia niedobory kolagenu w skórze i przywraca jej zdrowy wygląd. Elastyczność i jędrność skóry zostaje znacznie poprawiona u jej fundamentów dzięki transdermalnym (przenikającym przez skórę) cząsteczkom naturalnego białka.

Dzięki możliwości dostarczeniu naszemu organizmowi naturalnego kolagenu w miejsca powstania schorzenia, walka z cellulitem stała się znacznie bardziej skuteczna. Odpowiednia dawka białka w skórze sprawi, że nabierze ona odpowiedniej kondycji do zapobiegania oraz leczenia cellulitu.

Domowa kuracja kolagenowa w dużej mierze wzmocni również ściany naczyń krwionośnych gdyż one tak samo jak tkanka łączna zbudowane są w większości z białka, którego głównym składnikiem jest kolagen. Pobudzenie naczyń krwionośnych do lepszego transportu krwi znacznie zmniejszy odkładanie się włókien kolagenowych w tkance tłuszczowej. Zapobiega to powstaniu pierwszych zgrubień i guzków.

LECZENIE I ZAPOBIEGANIE UŻYWAJĄC COLLAGENU MAX®

Najskuteczniejszym sposobem walki z cellulitem jest masaż izometryczny połączony z technikami łącznotkankowymi i masażu klasycznego. Z zabiegu takiego można skorzystać w wielu gabinetach kosmetycznych i gabinetach masażu. Sam masaż wyszczuplający uznawany jest za rewelacyjną metodę kształtowania sylwetki, a w połączeniu z kolagenem, i jego właściwościami dostarczenia białka w odpowiednie miejsca w organizmie, przynosi spektakularne efekty.

W domowych warunkach masażu można również uzyskać zaskakujące efekty. Wystarczy przygotować skórę – wymasować miejsca objęte cellulitem po czym wklepać Collagen Max® Special i odczekać 10 minut. Można przykryć ciało folią dla wzmożenia efektu wchłaniania. Resztkę, ewentualnego niewchłoniętego kolagenu, można wmasować przy użyciu olejku do masażu. Pamiętać należy tylko aby olejek nie zawierał retinolu, cynków, ceramidów bądź witaminy C.

Collagen Max® Special można stosować również bez użycia masażu. Wystarczy, żeby skóra była czysta i lekko zwilżona wodą. Woda pomoże preparatowi przenikanie w głąb skóry i zapobiegnie jego „wałkowaniu się” na skórze. Należy nakładać jak najcieńszą warstwę żelu.

Przy wszystkich zastosowaniach najważniejsza jest jednak systematyczność. Masaże można robić z częstotliwością 5-10 razy w tygodniu. Aplikację bez masażu natomiast dwa razy dziennie.