Pierwsze miejsce dla Collage Max w konkursie produkt DlaZdrowia 2008 Brązowa pieczęć natury 2006 w kategorii najlepszy kosmetyk naturalny

Collagen Max® - zastosowania

KOLAGEN NA OPARZENIA

Oparzenia ze względu na ich głębokość dzielone są na stopnie. Oparzenia powierzchowne (I i II stopnia) są zniszczeniem naskórka i tylko części głębszych partii skóry. Naturalny kolagen może być stosowany tylko przy tego rodzaju oparzeniach. Nie może być bezpośrednio stosowany na oparzenia z ranami!

DZIAŁANIE COLLAGENU MAX® PRZY OPARZENIACH

Przy oparzeniach najważniejsza jest szybkość reakcji. Zniszczoną skórę jak najszybciej trzeba zanurzyć lub zrobić okład z zimnej wody dla złagodzenia bólu oraz zapobieganiu powstania bąbli. Sam okład nie odbuduje jednak martwych tkanek. Stosowanie kolagenu natychmiast po oparzeniu jest bardzo skutecznym sposobem na zregenerowanie zniszczonych włókien kolagenowych. Skóra w miejscu oparzenia wręcz ,,wypija” kolagen żelowy, ponieważ zapotrzebowanie na białko w oparzonej skórze jest bardzo duże. Dostarczenie białka kolagenowe znacznie zmniejsza ryzyko powstania blizny.

Ponadto polipeptydy które zawiera kolagen posiadają właściwości opiatowe czyli, zmniejszania bólu. Dzięki ich zawartości Collagen Max® uśmierza uczucie pieczenia skóry w miejscu oparzenia.

OPARZENIA SŁONECZNE ORAZ SOLARYJNE

Po nadmiernym opalaniu się na słońcu lub w solarium nasza skóra zamiast brązowieć staje się czerwona i piecze. Kolagen stosowany na poparzone miejsca zacznie łagodzi dokuczliwe objawy oraz odbudowuje włókna naszej skóry. Przy systematycznym stosowaniu w okresach bardzo słonecznych również głęboko ją nawilża dzięki czemu jest bardziej odporna na wysuszenie i w konsekwencji mniej podatna na oparzenia słoneczne bądź solaryjne.

STOSOWANIE COLLAGENU MAX® PRZY OPARZENIACH

Na oparzenia świetnie sprawdza się Collagen Max® Perfect bądź Special. W zależności od zapotrzebowania skóry na kolagen może być stosowany od kilku do kilkunastu razy dziennie. Najważniejsze jest szybka interwencja ponieważ im szybciej po oparzeniu nałożymy kolagen tym więcej tkanek może być zregenerowanych. Wystarczy lekko zwilżyć wodą oparzone miejsce i nałożyć kolagen. Przy świeżym oparzeniu wchłania się w mniej niż minutę ponieważ wtedy właśnie zapotrzebowanie na kolagen jest największe i preparat działa najskuteczniej.